Poloha

Chatu Aqualand nájdete v národnom parku Slovenský raj, jednom z deviatich národných parkov Slovenska. Národný park sa nachádza na východe Slovenska a chráni oblasť pohoria Slovenský raj, ktoré je na severe Slovenského rudohoria.

Chata je neďaleko dvoch malých typických slovenských dediniek Dobšinská Maša a Dedinky, ktoré sa , tak ako aj chata, nachádzajú na brehu vodnej nádrže.
Od najbližšieho mesta Poprad je chata vzdialená 40 km a dá sa k nej dostať autobusom, vlakom alebo autom. Jednoduchý návod ako sa sem dostať nájdete v nasledovnom.

Ako sa dostať k chate Aqualand

Autobusom:
Choďte autobusom z Popradu do Dediniek. Cesta trvá približne 1 hodinu. Vystúpte na zastávke Dedinky – Dobšinská Maša /pred reštauráciou/. Chatu uvidíte priamo z autobusovej zastávky, na náprotivnom kopci.

Vlakom: vlaková stanica Dedinky
Tu je www. stránka na ktorej nájdete aktuálne cestovné poriadky:
http://www.zsr.sk
Po vystúpení z vlaku prejdite cez koľajnice a choďte hore kopcom smerom k hlavnej ceste. Keď prídete k hlavnej ceste, zabočte doprava (pôjdete hore kopcom). Choďte ďalej po ceste približne 5 minút a na prvej odbočke zabočte doprava. Tu už uvidíte značku Aqualand Chata.
Pokračujte po ceste ďalších 500 m a potom na druhej križovatke odbočte doľava na štrkovú cestu (naša príjazdová cesta). Tu taktiež nájdete tabuľku s označením chaty. Na rázcestí príjazdovej cesty odbočte doľava a chatu uvidíte 50 m pred sebou.

Autom:
Použite Google mapy, smer Dedinky – Dobšinská Maša 85 (naša adresa).
Keď prejdete z cesty 67 na cestu 535, pokračujte po tejto ceste približne 1300 m a potom na prvej križovatke zabočte doľava (a tu už nájdete tabuľku s označením Aqualand).
Pokračujte po tejto ceste 500 m, potom na druhej križovatke zabočte doľava na štrkovú cestu (naša príjazdová cesta). Na rázcestí príjazdovej cesty odbočte doľava a chatu uvidíte 50 pred vami.

Auto-mapy:
Z: Poprad, Poprad airport, Košice, Bratislava, Poland...

Cestovné poriadky (autobus+vlak):
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie

Ak by ste mali ďalšie otázky týkajúce sa spojov, smerov, alebo máp, píšte na:
zps@zps-diving.sk

Mapa:


Zväčšiť mapu